Brązy – ponadczasowo i klimatycznie

Brąz jest kolorem silnie kojarzącym się z naturą – przywodzi na myśl ziemię, drzewa. Wprowadza do wnętrza niezwykły klimat. Jest kolorem uniwersalnym i ponadczasowym.

Kolor brązowy doskonale łączy się z innymi kolorami natury, takimi jak zieleń czy beż. Tworzyprzytulne i jednocześnie wyciszające wnętrza, będące blisko natury. Połączenie ze stonowaną zielenią pasuje do przestrzeni wypoczynkowych, natomiast soczysty odcień zieleni ma szansę ożywić i rozjaśnić wnętrze.

Brązy również dobrze komponują się z bielą w prostych, minimalistycznych aranżacjach lub ze złotymi, miedzianymi dodatkami we wnętrzach w stylu vintage.

Kolor brązowy dobrze sprawdza się w zestawieniu z turkusem, szczególnie brązowy w jasnym, kawowym odcieniu. Mimo kontrastów, obydwa kolory idealnie się uzupełniają. W połączeniu z barwą żółtą z kolei ożywia i ociepla wnętrze.

Brązy w zasadzie pasują do każdej przestrzeni. Należy jednak pamiętać, aby przełamywać je innymi odcieniami lub kolorami. Inaczej przytłoczy nas monotonia wnętrza.

Źródło: dekoral.pl